Categories: General
      Date: Apr 11, 2014
     Title: Догляд за природнім камінням

Правильно доглядати за виробами з натурального каменю не проблематично, варто лише дотримуватися двох правил - захищати і очищати поверхню від забруднень і, час від часу, оновлювати зовнішній вигляд, використовуючи поліроль для каменю. Для очищення від плям і бруду невимушений камінь слід мити розчином із засобами для догляду за натуральним каменем.

 Догляд за природнім камінням - чим його чистити?

 

Правильно доглядати за виробами з натурального каменю не проблематично, варто лише дотримуватися двох правил - захищати і очищати поверхню від забруднень і, час від часу, оновлювати зовнішній вигляд, використовуючи поліроль для каменю. Для очищення від плям і бруду невимушений камінь слід мити розчином із засобами для догляду за натуральним каменем.

 

Перш ніж приступити до чищення даного матеріалу, варто визначити найбільш підходящий засіб для догляду за конкретним видом каміння, мармуру, граніту, оніксу, травертину тощо. Для щоденного протирання добре підійде звичайна м'яка тканина і тепла вода. Якщо ж є невеликі забруднення, то можна усунути їх за допомогою легких миючих засобів (без вмісту кислот - лимонної та оцтової).

Оскільки навіть деяку кількість кислоти здатне зруйнувати структуру каменю. Відновити його після цього буде складно. Також не можна застосовувати будь-які порошки, креми і пасти, які містять абразивні речовини, бо вони призводять до утворення різних подряпин.

Для повсякденного догляду можна використовувати і спеціальний засіб для чищення мармуру (продаються в будівельних магазинах). Слід знати, що надлишок складу може призвести до розлучень і появі смуг, тому варто використовувати його невеликими порціями. Після чищення варто зробити полірування за допомогою захисного воскового покриття.

Особливості полірування

Як вже було сказано, після чищення часто необхідно робити поліровку, особливо це стосується тих випадків, коли камінь жовтіє з часом. І тоді властивий йому блиск втрачається, поверхня стає матовою. Щоб уникнути цього, потрібно спочатку очистити, потім відполірувати підставу воском, а після додати йому відповідний блиск за допомогою скипидару. Отже, опишемо докладніше порядок робіт.

Як доглядати за камінням і як його чистити вже було сказано. Далі для полірування береться вовняна ганчірочка, на яку і наноситься деяку кількість воску. Його ретельно втирають в поверхню. Він сприяє запобіганню появи подряпин і механічних пошкоджень на даному матеріалі. Після цього його обробляють скипидаром. Якщо необхідно легкий блиск, то досить кілька крапель складу.

Як очистити мармур від жиру, тютюну, напоїв та інших серйозних забруднювачів?

Уникайте потрапляння на мармур наступних речовин: вина, кока-коли, піску, соку, жиру, тютюну та інших згубних складів. Плями можуть сильно в'їдатися в поверхню, а пісок значно подряпати її. Але якщо все ж це сталося, то чистка мармуру здійснюється трохи іншим способом. Для видалення жирних плям від рослинного або вершкового масла поверхню столу або підвіконня швидко протирають ганчіркою злегка змоченою в спиртовому розчині. Якщо це не допомогло, то беруть звичайний папір, яку також потрібно обмокти в спирт і покласти на те місце, де утворилася пляма. Зверху її накривають поліетиленом, який приклеюють за допомогою скотча. Залишають все це до тих пір, поки жир повністю не вбереться в папір.

Очищення виробів з каміння від всіляких напоїв (соку, коли, кави) здійснюється за допомогою відбілювача. Підійде розчин з декількох крапель нашатирного спирту і 20% складу перекису водню. Потрібно просочити пляму цим складом і залишити його на 24 години. Поле того, як поверхня остаточно просочиться, її рясно протирають теплою водою.

Для усунення іржі, яка проявляється на зачастіше у білому мармурі у вигляді коричневих слідів, застосовують спеціальний промисловий очищувач мармуру. Він продається в багатьох магазинах. Спосіб його використання написаний на упаковці.